مژه های بلند و پرپشت و زیبا
داشتن مژه های بلند و پرپشت و زیبا به روش خانگی

اگر به دنبال آرایش طبیعی و زیباتر به نظر رسیدن چشم های خود هستید. می توانید ابروها و مژه های خود را به روش های گیاهی و   آرایشگاهی  کمی پرپشت نمایید. برای داشتن مژه های بلند و پرپشت و زیبا می توانید از روغن های گیاهی موجود در بازار بهره ببرید و فولیکول های مژه و ابروی خود را برای رشد تحریک کنید.

روشهای دست یابی به مژه های بلند و پرپشت و زیبا

 

مژه ها نقش بسیار مهمی در زیبایی چشمها دارند، و مانند موی سر و بدن، رشد کرده و می ریزند. این سیکل به طور مرتب ادامه دارد، اما به دلیل رشد کمی که مژه ها دارند، تغییرات آنها کاملا محسوس نیست. ریزش مژه هم به دلایل مختلفی صورت می گیرد که افراد بنا به هر دلیلی که بخواهند. صاحب مژه های بلند و پرپشت و زیبا باشند، باید از روش های مختلف گیاهی و آرایشگاهی کمک بگیرند. روشهای مختلفی برای رشد و تقویت مژه و پرپشت شدن آن وجود دارد که در ادامه به بررسی آن میپردازیم.

قبل از هر چیز اگر ریزش مژه دارید و خلاف سابق مژه های شما کم پشت شده است، بهتر است ابتدا عواملی نظیر قارچ، حساسیت به مواد لوازم آرایشی، عفونت چشمی و تیروئید را بررسی نمایید.

ممکن است ریزش مو یا مژه شما علت درونی داشته و نشان از یک بیماری باشد. اگر هیچ یک از موارد ذکر شده نبود و تنها می خواهید برای زیبایی بیشتر چشم تان، مژه های بلند و پرپشت و زیبا داشته باشید، از روشهای زیر بهره ببرید.

استفاده از مواد گیاهی برای داشتن مژه های پرپشت

مواد گیاهی مناسب برای مژه-تحریک رشد مژه--رشد و تقویت مژه

برای گرفتن نتیجه از روش های خانگی در جهت رشد و تقویت مژه یا ابرو، باید در استعمال مواد پشتکار داشته و درمان را بین یک تا دو ماه انجام دهید. روغن های زیادی برای تحریک رشد مژه وجود دارد که برای گرفتن نتیجه از هر کدام باید، روزانه به وسیله برس ریمل یا یک خط چشم بلااستفاده که کاملا شسته شده است، ماساژ مژه خود را انجام دهید. روزانه آنها را با روغن شانه کرده و یا با قلم موی خط چشم، محل بن مژه یا ریشه مژه را به ماده آغشته نمایید.

۱-      بلند شدن مژه با روغن کرچک

یکی از بهترین محرک های مژه و ابرو جهت تقویت فولیکول مو، روغن کرچک میباشد. این روغن برای چشم بسیار مفید بوده و با ماساژ آن به مژه می توانید از انواع عفونت هایی که باعث ریزش مو می شوند خلاص شده و صاحب مژه های بلند و پرپشت و زیبا شوید.

 

۲-      ژل گیاهی آلوئه ورا

آلوئه ورا برای داشتن مژه های بلند و پرپشت و زیبا
آلوئه ورا برای مژه

آلوئه ورا یکی از ماده های شگفت انگیز برای پوست و مو می باشد که از قدیم تا به امروز در ساخت انواع کرم ها استفاده می شود. به دلیل داشتن انواع آنتی اکسیدان و ویتامین، نظیر ب، آ ، ای و سی، برای رشد موهای مژه و براق شدن آنها بسیار مفید میباشد. به دلیل داشتن فولیک اسید، از ریزش مژه جلوگیری می کند. برای امتحان هر ماده ای بر روی مژه های خود مراقب باشید که مواد به درون چشم شما نفوذ نکرده و قبل از هر چیز آنرا در قسمت دیگری از پوست خود امتحان کنید. ترکیب آلوئه ورا و روغن کرچک برای مژه بسیار مطلوب است.

 

۳-      تقویت مژه با ویتامین ای

ویتامین ای ، ویتامین پوست و مو است که می توانید با تجویز پزشک آنرا به صورت خوراکی مصرف نمایید، در غیر اینصورت می توانید، یک کپسول را سوراخ کرده و مقداری از روغن آنرا بر روی برس تمیز ریخته و برای داشتن مژه های بلند و پرپشت و زیبا، به مژه های خود بمالید.

۴-      ضخیم کردن مژه با تخم مرغ

تخم مرغ برای مژه برای ضخیم کردن مژه
تخم مرغ برای مژه

 

شاید تابحال برای پرپشت شدن و تقویت موهایتان، تخم مرغ را به شما پیشنهاد کرده باشند، اما از این ماده که حاوی بیوتین است، می توانید برای ضخیم کردن مژه هایتان نیز استفاده نمایید. طبق این روش، یک تخم مرغ را با گلیسیرین به میزان یک قاشق غذاخوری، مخلوط کنید تا به رنگ کرم درآمده و سفت گردد، این محلول را با یک پنبه به مژه هایتان بمالید و بعد از یک ربع آنرا با آب سرد بشویید. این کار را میتوانید چند ماه به صورت یک روز درمیان در هفته انجام دهید.

 

۵-      مصرف چای سبز

چای سبز سرشار از فلاونوئید است که باعث رویش مجدد مژه ها می شود. برای استفاده از این ماده ، چای سبز را دم کرده و بگذارید خنک شود، و به وسیله یک پنبه مژه هایتان را ماساژ داده و بعد از یک ربع بشویید.

۶–  روغن زیتون و نارگیل

روغن ها برای رشد موی سر بسیار مناسب هستند، اما برای رسیدن به مژه های بلند و پرپشت و زیبا می توانید از اسید اولئیک موجود در روغن زیتون بهره بگیرید، یک شب تا صبح را با آن سر کنید سپس بشویید. روغن نارگیل به پوست و مو رطوبت می بخشد که در کنار سایر روغنها بسیار مفید فایده می باشد.

 

۷-  عصاره جوجوبا

جوجوبا یکی از روغن های شبیه به چربی پوست است که جذب بسیار بالایی داشته و به دلیل دارا بودن ویتامین های آ و بی، علاوه بر خاصیت مرطوب کنندگی، باعث نرم شدن و شفافیت پوست و مو می گردد. برای جلوگیری از ریزش مو و داشتن مژه های بلند و پرپشت و زیبا، استفاده از روغن جوجوبا را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

۸-  ماده ای شگفت انگیز به نام سیاه دانه

سیاه دانه برای داشتن مژه های بلند و پرپشت و زیبا و ریمل پرپشت کننده مژه و ابرو
سیاه دانه برای مژه

سیاه دانه مصارف مهمی در لوازم آرایشی بهداشتی فراوانی دارد، و حتی در پمادهای برطرف کننده درد مفاصل نیز استفاده میشود. روغن سیاه دانه از جمله مهمترین موادی است که در ساخت کرم ها و لوسیون های ضد ریزش مو استفاده می شود. که به دلیل فراوانی روغن سیاه دانه در بازار، می توانید از آن در تولید ریمل پرپشت کننده مژه و ابرو استفاده نمایید.

لمینت مژه چیست ؟

اگر روش های خانگی و گیاهی را امتحان کرده اید و به نتیجه ی دلخواه نرسیده اید، بهتر است به فکر لمینت مژه بیفتید که مژه ها را حجیم و پرپشت و پررنگ نشان می دهد. با لمینت مژه می توانید تا مدتها، به مژه هایی خوش فرم و حجیم و پر رنگ دست یابید که نقش به سزایی در زیباتر به نظر رسیدن چشم ها دارد.

کاشت مژه نیز از جمله روشهای دائمی پرپشت کردن مژه هاست که نیاز به مشاوره پزشکی در کلینیک های کاشت مو دارد.