لیفت ابرو یا شانه زدن ابرو به سمت بالا
لیفت ابرو یا شانه کردن ابرو به سمت بالا

یکی از مدل های جدید ابرو که امروزه رایج شده است، ابرو هالیوودی یا هاشور خورده است. بسیاری از افراد به دنبال راه حل طبیعی برای دست یافتن به ابروی طبیعی هستند.و برای اینکار می توانند با مواد طبیعی در منزل به صورت خانگی اقدام به ساخت ژل ابرو نمایند. لیفت ابرو به دو صورت خانگی و آرایشگاهی انجام می گیرد.

لیفت ابرو به روش های طبیعی

یکی از رایج ترین مدل های ابرو امروزه، ابرو هالیوودی است .که در این مدل، ابرو به صورت طبیعی تنها با شانه خوردن به سمت بالا کشیده می شود. این روش ابرو، مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته و عده ای برای داشتن ابروی طبیعی، اقدام به هاشور زدن ابروهای خود با تتو می کنند. در حالی که با ساده ترین مواد و روش ها می توان در منزل با لیفت ابرو، صاحب یکی از زیباترین ابروها شد.

لیفت ابرو، به دو روش خانگی و آرایشگاهی با مواد مخصوص لیفت، صورت می گیرد. که برای انجام این تکنیک بر روی ابروهای خود، باید ابروها را بلند گذاشته و از خط انداختن آنها به روش قدیمی جلوگیری نمایید.

 

لیفت ابرو به روش خانگی با مواد در دسترس

کار شانه کردن ابروها به صورت هاشوری، دانه دانه و طبیعی، با مواد ژلاتینی انجام می شود. که ژل ابرو به صورت آماده در فروشگاه های لوازم آرایشی نیز فروخته می شود. با زدن ژل به ابروها، حالت ابرو به سمت بالا حفظ شده و حالت آن را ساعت ها حفظ می کند.

اما برای استفاده از مواد طبیعی در منزل و ساخت ژل ابرو می توانید از مواد و روشهای زیر استفاده نمایید:

  1. ژل ابرو با کتیرا :

برای ساخت این ژل لیفت ابرو، به یک ظرف تمیز ریمل یا یک برس ابرو نیاز دارید. ده گرم از کتیرا را با یک مقدار آب مخلوط کنید تا حالتی ژل مانند به خود بگیرد، برای زدن ژل ابرو بی رنگ می توانید آن را داخل ظرف ریمل بریزید، اما اگر بخواهید ابروهایتان را مشکی تر کنید، میتوانید اندکی سرمه درون ژل ریخته و آن را به رنگ مشکی در آورید. اگر بخواهید ابروهایتان حالتی قهوه ای رنگ بگیرد، میتوانید از پودر قهوه در ژل استفاده نمایید و ژل لیفت ابرو ی رنگی بسازید.

ژل ابرو با وازلین

 

۲-  ژل ابرو با وازلین :

برای پهن شدن ابرو که امروزه مد است نیازی به کشیدن سایه کاشت ابرو نیست، کافی است با ژل ابرو، موهای ابروی خود را به سمت بالا شانه کنید. تا علاوه بر هاشوری شدن آن، حجم گرفته و پهنای آن بیشتر به نظر برسد. وازلین را درون یک ظرف ریخته و از رنگ سایه های قهوه ای، دودی یا مسی که استفاده نمی کنید. مقداری خرد کرده و درون آن بریزید، استفاده از وازلین برای فرم دهی به ابروها، از جمله روشهای ارزان برای ساخت ژل لیفت ابرو می باشد.

 

۳-  ژل ابرو با صابون :

برای ساخت این مدل ژل که مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. کافی است از میان صابون های غیر شیمیایی و بدون پارابن و بدون بو تهیه نمایید ، یک برس ریمل را روی آن کشیده و اقدام به کشیدن صابون به ابروی خود نمایید. با استفاده از این ماده برای لیفت ابرو، در اثر گرما و عرق کردن پوست، حالت ابروها از بین نرفته و لیفت ابرو ساعت ها ثابت می ماند.

 

۴-  ژل ابرو با ژلاتین :

برای ساخت این ژل ابرو خانگی نیاز است که از روغن رزماری یا اسطوخودوس که برای پر پشت شدن ابرو مناسب است، استفاده نمایید. برای ایجاد حالت چسبندگی در این مواد، از ژلاتین بی رنگ مثل آلوورا استفاده کنید. این ژلاتین بی رنگ است و با افزودن آن به روغن می توانید بعد از گذشت ۱۲ ساعت یک ژل ابروی خانگی تهیه کنید. در هنگام حل کردن ژل از حبه قند برای چسبندگی بیشتر استفاده نمایید.

 

۵-  ژل ابرو با پودر کاکائو یا قهوه :

به دلیل رنگ قهوه ای که این دو پودر دارند، می توانید ژل رنگی ابرو درست کنید. و به صورت روزانه از آن استفاده نمایید. دو قاشق پودر، دو قاشق روغن نارگیل، نصف قاشق عسل و دو قطره ژل آلوئه ورا به آن اضافه کنید. همه مواد را مخلوط کرده و آن را به غلظت ژل برسانید.

 

ژل ابرو آلوئه ورا

 

۶-  ژل ابرو با ژل آلوئه ورا :

یکی از بهترین مواد طبیعی برای پوست و مو، آلوئه ورا می باشد. تمام ژل ها و لوسیون های بدن، از این ماده تشکیل شده است. برای تهیه این ماده، می توانید یک برگ آلوئه ورا خریداری کرده و با برش آن مقداری از ژل درون آن را استخراج نمایید. استفاده روزانه از ژل لیفت ابرو آلوئه ورا که سرشار از آنتی اکسیدان است. می تواند باعث باعث تقویت ابروها شود. اگر مدادی خوشرنگ برای ابرو یا مژه خود دارید که رنگ آنرا دوست دارید. می توانید مقداری از مغز آنرا تراشیده و درون ژل بریزید. علاوه بر ژل می توانید مقداری روغن رزماری نیز به آن اضافه کنید و مصرف نمایید.

 

 

لیفت ابرو در آرایشگاه با محلول های کراتینه

لیفت ابرو در آرایشگاه

 

همانطور که میدانید، ابرو یکی از تاثیرگذارترین اعضای صورت است. که نقش مهمی در زیبایی چهره ایفا می کند. از جمله کارهایی که در جهت زیبایی در آرایشگاه ها برای ابرو یا لمینت مژه انجام میشود، عمل لیفت ابرو به وسیله مواد ارگانیک و بی ضرر میباشد. نتیجه ای که این عمل می دهد، بالا ماندن ابروها به مدت زمان زیاد، به صورت طبیعی و هالیوودی می باشد.

کسانی که ابروهای کم پشت دارند . و موهای آنها حالت کرکی دارد، با روش لیفت ابرو با مواد کراتینی، به زیباترین حالت ابروی خود دست می یابند.

این ماده نوعی محلول کراتینه است. که بصورت رنگی نیز وجود دارد و علاوه بر بالا کشیدن ابروها و هاشوری کردن آن، باعث حجم دادن و پر رنگ کردن تارهای ابرو نیز می شود. به آن لمینت ابرو نیز گفته می شود. این روش به کسانی که نمی خواهند. با روش های کلینیکی به بالا بردن ابروی خود اقدام کنند. می توانند از این روش بهره بگیرند.