آشنایی با جدیدترین روش های جوانسازی پوست
آشنایی با جدیدترین روش های جوانسازی پوست

امروزه روشهای مراقبت از پوست و جوانسازی پوست زیادی اختراع شده است که به صورت غیر تهاجمی و غیر جراحی، میتوانند زیبایی را به چهره افراد بیاورند. کسانی که دارای چین و چروک های عمیق و ظریف و لکه های تیره و روشن در پوست خود هستند می توانند از میان جدیدترین روش های جوانسازی پوست به ترمیم چهره خود بپردازند.

جدیدترین روش های جوانسازی پوست برای جلوگیری از پیری

مراقبت از پوست یکی از مهمترین کارهایی است که در کنار مراقبت از بدن، بعد از سن سی سالگی، باید صورت بگیرد. هر قدر بیشتر مراقبت تغذیه و آبرسانی به پوست خود باشید، دیرتر دچار تغییرات ناخوشایند چهره میشوید. از پیری گریزی نیست ولی میتوان با شناخت نیازهای پوست از چین و چروک زیاد آن جلوگیری کرد و یا اگر بنا به هر دلیلی اعم از ژنتیک، غفلت از مراقبت های پوستی و پیری، دچار افتادگی و مشکل پوستی شده اید، می توانید با شناخت جدیدترین روش های جوانسازی پوست ، به ترمیم بافت پوست خود بپردازید.

استفاده از ضد آفتاب، کرم های مرطوب کننده به صورت مرتب و مصرف کرم دور چشم، از ضروری ترین روشهای مراقبت از پوست برای جلوگیری از چین و چروک و افتادگی پوست میباشد.

استفاده از سرم های ویتامینه، لایه بردارهای مناسب برای از بین بردن چربی مضاعف و سلولهای مرده پوست، استعمال روغن های مختلف برای تقویت پوست و مو، از دیگر روشهایی است که میتواند برای نگهداری از پوست و رساندن ویتامین به پوست، از آن بهره ببرید.

 

معرفی جدیدترین روش های جوانسازی پوست

جدیدترین روش های جوانسازی پوست و روشهای مراقبت از پوست
جدیدترین روش های جوانسازی پوست

جوانسازی پوست برای از بین بردن آثار و خطوط چین و چروک در صورت انجام می گیرد. به وسیله جوانسازی میتوان نقص هایی که باعث عدم تقارن صورت می شود را برطرف کرده و جای زخم ، آکنه و لک های قهوه ای پوست را از بین برد. جدیدترین روش های جوانسازی پوست ، با روشهای غیر تهاجمی و غیر جراحی صورت می گیرد که دوره نقاهت را به حداقل خود رسانده و از عوارض بسیاری از کارهای جوانسازی، که با جراحی برای صورت انجام می گیرد، می کاهد.

از جمله این روشها، استفاده از انواع دستگاه لیزر و مواد لایه بردار شیمیایی برای بهبود بافت پوست میباشد، که در ادامه به صورت مفصل، تمامی روشهای جوانسازی پوست برای مخاطبان توضیح داده میشود.

بسته به میزان آسیب پوست شما، سن و سال و نوع پوست اعم از خشک یا چرب ، از روشهای مناسب برای هر شخص استفاده میشود.

 

روش لیفتینگ صورت

لیفتینگ صورت از جدیدترین روش های جوانسازی پوست
لیفتینگ صورت

برای لیفت پوست دو روش جراحی و غیر جراحی وجود دارد که به تشخیص پزشک، بسته به میزان پوست اضافه صورت شما یا چین و چروک موجود در آن، یکی از این دو روش انتخاب میشود. در مواردی برای رفع افتادگی پوست از تزریق فیلر استفاده میشود. روش دیگر تزریق دارو و مواد آرام بخش به لایه زیرین پوست است که باعث تقویت لایه هیپودرم و درم در پوست شده و آلودگی های زیر پوست را از بین میبرد و باعث بازسازی پوست میگردد. این روش بین ۲ تا ۶ ساعت بسته به میزان گستردگی آن، طول می کشد.

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی از جدیدترین روش های جوانسازی پوست
کربوکسی تراپی

ماده ی اصلی در این روش جوانسازی پوست، کربن دی اکسید میباشد. اثر قابل توجهی داشته و به سرعت، در مدت سی دقیقه، تغییرات قابل ملاحظه ای در پوست ایجاد می کند. این ماده در هر قسمت که به جوانسازی نیاز داشته باشد، به زیر پوست تزریق شده و عوارضی برای پوست ایجاد نمی کند. برای از بین بردن سلولیت پوستی، رفع جای آکنه ، از بین بردن گودی زیر چشم، از این روش استفاده میشود.

 

مزایای میکرونیدلینگ

مزایای میکرونیدلینگ از جدیدترین روش های جوانسازی پوست
میکرونیلدینگ

از بین جدیدترین روش های جوانسازی پوست ، میکرونیدلینگ برای از بین بردن جای زخم یا اسکار در بدن استفاده شده و بسیار کاربردی میباشد. این روش به صورت طبیعی، با تحریک پوست برای تولید کلاژن در جهت زیباسازی صورت استفاده میشود. روش کار، فرو کردن سوزن های ریز به مدت یک ساعت در محل مورد نظر است که به صورت غلتک های سوزنی بر روی پوست زخم هایی ایجاد می کند که باعث کلاژن سازی و الاستین سازی در لایه های زیرین پوست میشود.

 

تاثیرات روش میکرودرم بر روی پوست

 از جدیدترین روش های جوانسازی پوست

میکرودرم صورت

برای رفع و درمان آفتاب سوختگی پوست، خطوط ریز چروک، تفاوت رنگ پوست و زخم های کوچک در پوست، میتوان از این روش استفاده کرد. این دستگاه دارای سری کریستالی از جنس اکسید آلومینیوم است که بر روی پوست فشار داده شده و خراش هایی را در سطح بیرونی پوست ایجاد می کند که با مکشی که از دستگاه بر روی پوست انجام می شود، جریان خون را در سلولها افزایش داده و باعث ترمیم پوست می گردد و آنرا زنده می کند.

 

مزوتراپی چیست

 از جدیدترین روش های جوانسازی پوست

مزوتراپی چیست

در این روش از جدیدترین روش های جوانسازی پوست ، مواد تقویتی نظیر ویتامین، آنزیم و هورمون، به صورت موضعی، به محل مورد نظر تزریق شده و با سوراخ های ریزی که در پوست ایجاد می کند، باعث می شود، پوست اقدام به ترمیم خود کرده و شروع به ساخت کلاژن، برای رفع آسیب ایجاد شده نماید. این روش برای رشد مود و تحریک فولیکول آن، با تزریق مواد غذایی به ریشه مو، انجام میگیرد.

 

جوانسازی با لیزرهای فرکشنال

لیزر فرکشنال

اگر در پوست خود تغییر رنگ احساس می کنید، یا از جای جوش ، زخم و اسکار اذیت شده و دوست دارید به وسیله یک روش کلی از چین و چروک های پوست خود نیز خلاص شوید، میتوانید از لیزر co2 فرکشنال استفاده کنید. در میان جدیدترین روش های جوانسازی پوست ، لیزر دی اکسید کربن یکی از محبوب ترین روشها میباشد.

 

تزریق ژل و فیلر برای پر کردن صورت

تزریق فیلر

اگر در قسمت هایی از صورتتان، خطوط عمیقی وجود دارد، و نمی دانید به چه روشی آن را برطرف کنید، به فکر روش تزریق فیلر باشید. خط لبخند، چروک های عمیق اطراف چشم و خطوطی که در قسمت گونه، باعث ایجاد شکاف عمیق شده اند، از جمله مکان هایی است که با این روش پر شده و صورت را جوان می کنند. با فیلر میتوان برای ایجاد زاویه فک و صاف کردن بینی استفاده کرد.

 

تزریق بوتاکس برای جلوگیری از افتادگی پوست

تزریق بوتاکس
تزریق بوتاکس

با این روش تزریقی، دارویی که باعث فلج شدن عضلات می شود، در قسمت های مختلف، مانند بالای ابرو یا خط لبخند تزریق شده و باعث می شود با انبساطی که در عضلات صورت می گیرد، بافت صورت به سمت بالا حرکت کرده و به خودی خود باعث باز شدن چهره شود. تزریق داروی مطمئن، در مرکز معتبر، از جمله مواردی است که در انتخاب جدیدترین روش های جوانسازی پوست باید به آن دقت کنید.

 

روش لایه برداری شیمیایی صورت

لایه برداری پوست
لایه برداری پوست

در این روش با معاینه پزشک از نوع پوست شما، داروی ویتامینه لازم، برای لایه برداری پوست تجویز می شود. این ماده از خانواده ویتامین a بوده و روش انجام آن به صورت سرپایی به مدت نیم ساعت طول می کشد. در این روش، روغن های پوست برداشته شده و این محلول بر روی پوست قرار میگیرد. در مناطقی که محلول قرار داده میشود، زخم هایی ایجاد می گردد که پوست را برای ایجاد لایه جدید تحریک می کند. رویش لایه های جدید پوست، باعث شادابی و جوانی پوست میشود.

فیشیال پوست چگونه است؟

در طی این روش جذاب، پوست پاکسازی شده و با لایه برداری و مرطوب سازی پوست، تمامی منافذ آن بسته شده و سلول های مرده را از بین می رود. کار ماساژ پوست و از بین بردن جوش های سرسیاه در این روش صورت گرفته و پوست را شاداب و جذاب می کند. کل این روش یک ساعت طول شیده و نتیجه آن درخشان شدن صورت می باشد.

 

امواج اولتراسوند برای تحریک کلاژن سازی

جوانسازی پوست
جوانسازی پوست

نام دیگر این روش هایفوتراپی است که در آن از امواج مخصوص برای سفت کردن و جوانسازی پوست استفاده میشود. از این امواج برای درمان سرطان استفاده می شود که امروزه در امور زیبایی نیز از آن استفاده میشود. امواجی شبیه دستگاه سونوگرافی دارد که به لایه هیپودرم و یا درم فرستاده شده و گرمایی بین ۶۰ تا ۷۰ درجه سانتی گراد ایجاد می کند. در این دما سلولهای این لایه از پوست، که کار کلاژن سازی و جوانسازی پوست را به عهده دارند، تحریک شده و میزان الاستیسیته ی پوست را افزایش می دهند. نتیجه این روش از جدیدترین روش های جوانسازی پوست ، سفت شدن پوست و کاهش چین و چروک آن میشود. بهتر است این روش هر سال یا دو سال یکبار تکرار شود.

طب سوزنی برای جوانسازی

طب سوزنی یک طب باستانی است که تاثیرات بسزایی در سلامتی بدن و جوانسازی پوست دارد. این روش اگر به درستی توسط افراد کاربلد صورت گیرد، می تواند با بهبود گردش خون ، به تعادل رساندن چربی و رطوبت پوست، و ایجاد کلاژن در لایه میانی پوست، باعث جوانسازی آن شود. این روش می تواند روند بروز چین و چروک و پیری را در بدن به مدت ۵ سال به عقب بیاندازد.

 

لیپوساکشن صورت چگونه است

لیپوساکشن صورت
لیپوساکشن صورت

اگر در بخشی از صورت شما بافت چربی بیش از اندازه وجود دارد که چهره شما را به مقدار زیادی پف دار نشان می دهد، میتوانید با لیپوساکشن غیر تهاجمی، به کمک لیزر، آن را از چربی پاک کرده و به لاغری آن کمک نمایید. چربی های پشت پلک، غبغب و چربی هایی که استخوان فک را می پوشانند را، میتوان به کمک لیپوساکشن از بین برده و به صورت ظاهری استخوانی و ظریف بخشید.

 

جوانسازی با اکسیژن تراپی

یکی از جدیدترین روش های جوانسازی پوست که بسیار بی خطر بوده و باعث شادابی و تخلیه آلاینده و اجرام سطح پوست میشود، اکسیژن تراپی میباشد. وقتی اجرام از منافذ پوست خارج شد، سرمی از مواد مغذی مناسب پوست به لایه های درونی و میانی آن تزریق می شود که باعث می شود، پوست احیا شده و شاداب گردد. در نهایت اکسیژن با لوله های فشار قوی به پوست رسانده می شود که طی این روش، رنگ پوست روشن شده و کسانی که پوست کدر و تیره دارند بدین طریق صاحب پوست جذاب و شاداب می شوند.

 

رتینول تراپی چیست

 رتینول تراپی جدیدترین روش های جوانسازی پوست
رتینول تراپی

رتینول ماده ای مناسب برای چین و چروک و محافظت از پوست است که در اکثر کرم های جوانساز پوست وجود دارد. این ماده با نفوذ به لایه های عمیق پوست باعث پاکسازی و جوان شدن پوست میشود. پوست را نرم و لطیف کرده و با درخشان کردن آن روند پیری را در چهره معکوس می کند. این ماده به صورت طبیعی در هویج، تخم مرغ و سیب زمینی وجود دارد و ترکیبات آن نظیر مشتقات ویتامین آ، محلول در چربی مباشد. این محصول به اشعه فرابنفش حساس بوده و بهتر است در شب مصرف شود.

 

برای انتخاب یک روش، در بین جدیدترین روش های جوانسازی پوست ، نیاز به مشاوره پزشکی است. که هر کس بسته به آسیب پوست خود، باید یکی از آنها را که بیشترین تاثیر را روی پوست دارد، انتخاب نماید.