جوانسازی پوست با لیز فوتونا
آشنایی با جدیدترین روش جوانسازی پوست صورت با لیزر فوتونا

کار جوانسازی پوست با تغذیه، استعمال کرم و لوسیون های مخصوص، عمل جراحی و لیزر درمانی صورت می گیرد. جدیدترین روش جوانسازی پوست صورت با لیزر فوتونا صورت می گیرد، که برای گرفتن نتیجه مطلوب از این روش بایست، قبل و بعد از این عمل مواردی را رعایت بفرمایید. لیزر فوتونا با دو طول موج مختلف صورت می گیرد. و به این خاطر نتایج مطلوبی را ایجاد می کند.

جدیدترین روش جوانسازی پوست صورت با لیزر فوتونا چگونه است؟

در نگاه اول داشتن پوست صاف و شفاف، یکی از نکات مثبت شخصیت و ظاهر افراد به حساب می آید. و به این دلیل است که افراد بسیاری به درمانهای پوست به روشهای مختلف اقدام می کنند. با پیشرفت تکنولوژی، اکثر مشکلات پوستی را میتوان به کمک لیزر، بهبود بخشید. و به اندازه ی زیادی آثار نامطلوب بسیاری از مشکلات پوستی را در بدن یا صورت کاهش داد. انواع دستگاه لیزر با کاربردها و طول موج های مختلف در بازار و کلینیک های پوستی موجود است .که نسل جدید دستگاه های جوانساز پوست، لیزر فوتونا می باشد. جدیدترین روش جوانسازی پوست صورت با لیزر فوتونا، به دلیل تاثیر بالا و آسیب رسانی کمی که دارد. به یکی از محبوب ترین روش ها در میان انواع لیزر و مراقبت های پوستی تبدیل شده است.

لیزر تاثیرات و کاربرد فراوانی در ترمیم مشکلات پوستی دارد. که از جمله درمانهایی که به وسیله انواع لیزر در کلینیک های پوستی صورت می گیرد و جایگزین جراحی شده است. می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱-  از بین بردن موهای زائد صورت و بدن

۲-  از بین بردن جای جوش، لکه های قهوه ای پوست و سوختگی ها

۳-  از بین بردن چین و چروک های سطحی، عمیق و متوسط

۴-  لیفت پوست

۵-  جوانسازی و لایه برداری و شفاف کردن پوست بدن و صورت

لیزر فوتونا چیست ؟

دستگاه لیزر فوتونا
دستگاه لیزر فوتونا

لیزر فوتونا به لیزر چهار بعدی هم معروف است. که جدیدترین روش جوانسازی پوست صورت با لیزر فوتونا، شناخته می شود. قبل از هر چیز لازم است بدانید فوتونا به معنی درمانی است. که در سطح پوست انجام می گیرد و دستگاه های لیزر که برای این امر استفاده می شوند، متفاوت می باشند. از جمله کارهایی که با لیزر فوتونا میتوانید برای پوست خود انجام دهید، میتوان به:

لیفت پوست، از جمله افتادگی پلک یا ابرو، اشاره نمود.

از بین بردن چروک های عمیق، مانند خط لبخند، چروک های پیشانی، خطوط میان ابرو برای اخم، و چروک های اطراف چشم، از دیگر موارد کاربرد این لیزر فوق العاده به شمار می آید.

با جدیدترین روش جوانسازی پوست صورت با لیزر فوتونا می توانید رفع شلی پوست و حجم دهی لبهایتان را نیز محقق کنید.

بانوان بعد از زایمان، برای جوانسازی پوست ناحیه شکم و ران های خود، همچنین کسانی که در اثر کم کردن وزن، دچار افتادگی پوست بدن شده اند. میتوانند به وسیله لیزر فوتونا، به لیفت و جوانسازی پوست خود برسند.

امروزه افرادی که از اضافه وزن رنج می برند. نیز برای پیکر تراشی و سفت کردن موضعی بدن خود به استفاده از لیزر فوتونا و امتحان این روش می پردازند. روش پیکر تراشی توسط این دستگاه، گرمادهی به بافت های داخلی پوست است. که علاوه بر کلاژن سازی، باعث سفت شدن محل لیزر می گردد.

روش کار دستگاه لیزر فوتونا برای جوانسازی

روش کار با لیزر فوتونا

 

روش درمان خطوط عمیق چروک در صورت به وسیله جدیدترین روش جوانسازی پوست صورت با لیزر فوتونا، از دو طریق سطح پوست و گرمادهی از داخل دهان انجام می شود.

در این روش، پوست در چهار سطح، توسط دو طول موج مختلف، تحت تاثیر قرار میگیرد و کار کلاژن سازی، سفت شدن بافت پوست و جوانسازی سطح پوست صورت می گیرد.

بیماران، بسته به میزان آسیب پوست خود و سن وسالی که دارند. بین دو تا سه ماه بعد از درمان، نتایج شگفت انگیز را بر روی پوست خود مشاهده می کنند.

 

برای درمان افتادگی لب و رفع خط لبخند در صورت، به وسیله این لیزر، ابتدا کار کلاژن سازی پوست از طریق گرمادهی از داخل مخاط دهان، صورت می گیرد. در این مرحله بافت پوست سفت و منقبض می گردد.

در ادامه و تکمیل این مرحله، برای استحکام بخشی به لایه زیرین، گرمادهی به صورت عمیق تر و طول موج قویتر صورت میگرد.

بعد از این، برای ایجاد فرم در پوست و رفع افتادگی و لیفت آن، از روی سطح پوست، به لایه های عمیق پوست گرمادهی میشود.

در مرحله آخر برای شفاف تر کردن پوست و از بین بردن لایه های مرده روی آن، لایه برداری سطحی انجام می گیرد که این کار بسته به میزان لایه برداری، خشکی یا التهاب روی پوست ایجاد می کند.

بعد از انجام جدیدترین روش جوانسازی پوست صورت با لیزر فوتونا لازم است که به موارد زیر دقت نمایید.

 

مراقبت های قبل و بعد از انجام لیزر بر روی صورت

مراقبت های بعد از لیزر فوتونا

 

قبل از اینکه کار جوانسازی با لیزر را شروع کنید لازم است که سطح پوست عاری از هرگونه زخم و التهاب باشد. زیرا گرما دهی به پوست ممکن است باعث تحریک هر چه بیشتر این نواحی شود.

کارهای زیبایی نظیر رفع موهای زائد بدن یا صورت به وسیله لیزر، از قبل به مدت یک ماه، باید متوقف شود.

پوست هنگام لیزر، باید عاری از هر گونه مواد لوازم آرایشی، کرم مرطوب کننده و یا روغن باشد.

کار جوانسازی صورت یا پوست باید طبق زمان بندی سر وقت انجام شود.

اما بعد از اینکه کار جوانسازی در مراحل مختلف صورت گرفت برای تکمیل اثر لیزر، بایست رژیم غذایی سالمی نظیر میوه، سبزیجات و امگا ۳ را در برنامه غذایی خود بگنجانید.

داشتن خواب حداقل ۸ ساعت در شبانه روز، برای جوانتر شدن پوست شما، لازم میباشد.

اگر گردش خون در پوست را بالا ببرید. طراوت و شادابی پوست تامین می شود. و برای این منظور میتوانید با ورزش، گردش خون تان را بالا ببرید.

یکی از بهترین روشها برای حفظ شادابی پوست و کمک به آن برای حفظ طراوت، نوشیدن ۸ لیوان آب در روز می باشد.

در آخر لازم است بدانید، جدیدترین روش جوانسازی پوست صورت با لیزر فوتونا، روشی غیر جراحی است. که عوارض آن نسبت به جراحی به کمترین میزان خود میرسد. و نهایت آن قرمز شدن پوست است، که برای جلوگیری از اثر معکوس و سوختگی پوست توسط لیزر، باید به کلینیک های معتبر مراجعه کنید.