دانستنی هایی در مورد تزریق چربی به پوست صورت
دانستنی هایی در مورد تزریق چربی به پوست صورت

تزریق چربی به پوست صورت در کنار سایر روش های جوانسازی پوست، از بهترین روش‌هایی است که مورد استقبال عموم قرار گرفته. در این روش مقداری چربی از نواحی خاص مانند ران و پهلو گرفته می شود و به قسمت مورد نظر در صورت تزریق می گردد. ماندگاری چند ساله دارد و برای از بین بردن چروک های عمیق، موثر است.

تزریق چربی به پوست صورت چگونه انجام می گیرد؟

تزریق چربی به پوست صورت یکی از روش هایی است که برای کاهش حجم چین و چروک صورت انجام می گیرد. این چین و چروک ها در اثر افزایش سن ایجاد می شوند زیرا با افزایش سن، تولید الاستین و کلاژن در بدن کاهش پیدا می کند و به مرور زمان، پوست دچار پیری می گردد. در این شرایط افراد، تمایل دارند از روش های گوناگون برای کاهش چین و چروک صورت خود استفاده کنند که بی خطر ترین روش تزریق چربی به پوست صورت است.

در این روش، مقداری چربی از قسمت های مختلف بدن مانند پهلو و ران برداشته می شود و به نقطه مورد نظر شما تزریق می گردد. خوب است بدانیم تزریق چربی به پوست صورت فقط مخصوص رفع چین و چروک ها نیست، گاهی برای ایجاد برجستگی هایی مانند گونه یا حتی پر شدن لب ها نیز استفاده می شود. به دلیل اینکه این چربی ها از بدن خود شما گرفته می شوند، ریسک عوارض آن خیلی کم است اما باید دقت کنید که حتما از پزشک متخصص در یک کلینیک خوب کمک بگیرید.

این عمل به صورت سرپایی و بدون بیهوشی انجام می شود. اما به دلیل اینکه آستانه تحمل درد افراد متفاوت می باشد؛ اگر بیمار تحمل فرآیند عمل را نداشته باشد، با صلاحدید پزشک بیهوش می گردد.

توصیه های قبل و بعد از تزریق

دو تا سه هفته قبل از فرآیند تزریق چربی به پوست صورت، آب فراوان بنوشید تا در این مدت آبرسانی کافی به پوستتان انجام شود. چند هفته قبل از عمل حتما از مصرف دخانیات اجتناب کنید زیرا اولین عارضه این مواد، آسیب به پوست شماست. اگر داروی خاصی مصرف می کنید حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید حتی شاید لازم باشد بعضی از دارو ها را برای مدت کوتاهی مصرف نکنید

در روز عمل سعی کنید خونسرد باشید و به نکاتی که پرستاران کلینیک و پزشکان به شما می گویند، با دقت گوش دهید. ممکن است عمل شما قدری زمانبر شود و یا با توجه به شرایط بدنی تان، پزشک تصمیماتی در حین عمل بگیرد که در نهایت به سود شما خواهد بود.

و در آخر نیز شرایط استراحت کافی را برای بعد از عمل خود فراهم کنید و برنامه های کاری خود را به تعویق بیاندازید زیرا برای طی کردن دوره نقاهت، لازم است مدتی به دور از استرس در منزل بمانید.

بدانید که شما این عمل را برای بهبود بافت پوست و جوانسازی صورت خود انجام می دهید و ماندگاری این زیبایی نیز تا ۵ سال برای شما دوام دارد؛ پس بعد از اینکه تصمیم نهایی خود را گرفتید، با اعتماد کامل به تیم پزشکی درمان‌تان را آغاز نمایید.

تزریق چربی به پوست صورت
تزریق چربی به پوست صورت