برجسته کردن گونه با آرایش
اصول برجسته کردن گونه با آرایش

یکی از مراحل آرایش چهره استفاده از رژگونه برای برجسته کردن گونه با آرایش و اصول کانتورینگ می باشد. برجسته سازی گونه تاثیر به سزایی در تغییر حالت چهره دارد، اگر به درستی صورت گیرد. انتخاب رنگ کرم پودر، رنگ رژ گونه و رنگ کانتور از مهم ترین عوامل داشتن چهره ای طبیعی و زیبا میباشد.

برجسته کردن گونه با آرایش به روشهای مختلف

انسان ذاتا زیبا پسند بوده و میل به آرایش در میان انسانها به ویژه زنان، به زمانهای بسیار دور باز می گردد. از اولین لوازم آرایشی که برای آراسته کردن ظاهر افراد استفاده می شده، می توان به شانه، آینه و روغن های نرم کننده پوست و مو اشاره کرد. آرایش های مصری که بر سنگ نگاره های این سرزمین ثبت شده است، گواه میل طبیعی انسان به خودنمایی و آرایش می باشد. یکی از روشهای زیباتر کردن چهره، برجسته کردن گونه با آرایش است که استفاده از رنگ های زیبا، به روش مناسب، برای این امر از جمله ضروریات می باشد که در این مقاله روشهای اصولی برجسته کردن گونه با آرایش توصیف می شود.

تاثیر گونه در زیبایی چهره

تاثیر گونه در فرم دادن به چهره را نمی توان نادیده گرفت، تا آنجا که افراد بسیاری اعم از مرد و زن، برای داشتن گونه های برجسته و زیبا به عمل های زیبایی و تزریق ژل، برای زاویه دار کردن صورتشان روی آورده اند. روش طبیعی تر برای رسیدن به فرم مطلوب چهره، استفاده از آرایش و لوازمات آرایشی است که برجسته کردن گونه با آرایش را به یکی از آسان ترین روشها برای تغییر حالت چهره تبدیل کرده است.

آموزش کانتورینگ و گریم برای برجسته سازی صورت

اصول کانتورینگ صورت
اصول کانتورینگ صورت

برای داشتن گونه های برجسته باید اصول کانتورینگ را بدانید. استفاده از رنگ های تیره و روشن در برجستگیها و فرورفتگی های صورت از جمله مواردی است که برای داشتن آرایش زیباتر ، بایست آموزش دیده و رعایت نمایید.

گام اول:

استفاده از کرم های مرطوب کننده برای پوست اولین گام است تا پوست بتواند کرم پودر را بهتر بر روی خود نگه داشته و پوستی یکدست و شفاف را نتیجه دهد. رنگ رژ گونه برای برجسته کردن گونه با آرایش، با توجه به تنالیته ی کرمی که در این مرحله استفاده می شود، انتخاب می گردد.

گام دوم :

کانتور کردن گونه باید در جای مناسب و متناسب با فرم چهره هر شخص انجام گیرد. اما به طور کلی باید در خط زیر گونه به صورت ۴۵ درجه از محل رویش موها تا وسط صورت کشیده شود. آن قسمتی که صورت فرورفتگی دارد یعنی زیر محل استخوان گونه، بهترین محل برای کشیدن کانتور بر روی پوست است. که هر چه تیره تر انتخاب شود، فرورفتگی را بیشتر کرده و هر چه ملایم تر شود، حالتی طبیعی تر به چهره میدهد. این امر بسته به تناسب رنگها در آرایش، سلیقه و مراسمی است که قرار است در آن شرکت نمایید.

خط 45 درجه گونه
خط ۴۵ درجه گونه

گام سوم:

یک قلم را به صورت عمودی در انتهای چشم یا ابروی خود قرار دهید، آن محل ، جایی است که کانتور یا رژگونه باید پایان یابد.

گام چهارم:

در این مرحله باید رنگ کانتور را محو کنید، برای این کار از یک قلم موی آرایشی کمک بگیرید و به صورت ضربه ای آن را به پودر کانتور یا پنکک برنزه آغشته کرده و به محو کردن رنگ بپردازید. هاله ای از کانتور برای نشان دادن حالت فرورفتگی باید باقی بماند تا برجسته کردن گونه با آرایش به درستی انجام شود.

گام پنجم:

حالا وقت استفاده از یک رژگونه با رنگ مناسب و مورد سلیقه شما برای برجسته کردن گونه با آرایش میباشد. معمولا رنگ های صورتی، قهوه ای، آجری و برنزی بیشتر برای این امر استفاده می شود. یک قلم مو یا براش را برداشته کمی بر روی رژگونه بکشید و آن را با ضربه انگشت بتکانید و روی گونه بکشید.

به این صورت که، با لبهای بسته بخندید تا سیب گونه مشخص شود. از سیب گونه، با ملایمت به سمت گوش بکشید. به این نکته دقت کنید که روی استخوان گونه نباید رنگی شود.

برجسته کردن گونه با آرایش باستفاده از رژگونه
استفاده از رژگونه

 

هایلایت کردن استخوان گونه
هایلایت کردن استخوان گونه

گام ششم:

اکنون وقت هایلایت کردن روی استخوان گونه است که باید با رنگ سفید یا یا رنگ کرم براق آرایش شود، تا برجسته کردن گونه با آرایش، بیش از پیش خود را نمایش دهد.

به این نکته دقت کنید که هنگام آرایش باید براش آرایشی در دست و روی گونه شما برقصد، به گونه ای که نتیجه ای طبیعی و برجسته به شما بدهد. به آرایش به صورت انجام وظیفه و رنگی کردن چهره خود نگاه نکنید. باید ترکیب رنگها و استفاده از آنها، نتیجه ای طبیعی برای تغییر حالت چهره تان به شما بدهد. از رنگ های ملایم و کم شروع کنید و اگر کافی نبود آنرا پر رنگ تر نمایید، تا برجسته کردن گونه با آرایش به صورت طبیعی و تمیز صورت بگیرد.