انواع مدل آرایش چشم
معرفی انواع مدل آرایش چشم

یکی از مهمترین بخش های چهره که هنگام آرایش باید به درستی آنرا را آرایش نمود چشم میباشد. مدلهای مختلف آرایش چشم وجود دارد که بسته به فرم چشم باید از انواع مدل آرایش چشم استفاده شود. علاوه بر مدل استاندارد بودن لوازم آرایش برای بهداشت چشم مهم است که باید به آن دقت نمود.

تناسب انواع مدل آرایش چشم با چهره های مختلف

چشم یکی از نافذ ترین و تاثیرگذارترین اعضای چهره است که زیبایی و درخشش آن تاثیر به سزایی در جذب یا دفع افراد دارد. آرایش چشم میتواند روی نوع نگاه و میزان نفوذ آن در مخاطب تاثیر بگذارد. با توجه به اینکه انواع چشم متفاوت، متناسب با چهره هر کس داریم، اما برخی از افراد صاحب چشمان زیبا به صورت طبیعی هستند. سایر افراد میتوانند با استفاده از انواع مدل آرایش چشم، اقدام به جذاب تر کردن چشمان خود کنند. آرایش چشم به رعایت یکسری اصول نیاز دارد که برای بهتر شدن آن، با توجه به مراسم یا مکانی که شخص قرار است در آن حاضر شود، باید رعایت گردد.

موضوع مهم دیگر که اکثر افراد به آن بی توجه هستند، مدل چشم هر شخص است. اکثر زنان که به انجام انواع مدل آرایش چشم میپردازند، علاقه به تغییر حالت چشم خود دارند. مثلا مدل خط چشم یا سایه را برای داشتن آرایشی مطابق مد روز به کار میگیرند، غافل از اینکه این مدل به چهره آنها نمی آید. این امر در برخی از افراد میتواند به تغییر غیر طبیعی حالت چشم منجر شود که این خود باعث نازیبایی در چهره فرد میشود.

لوازم آرایشی استاندارد

پس به طور کلی برای داشتن آرایشی زیبا موارد زیر باید رعایت شود:

۱-  استفاده از لوازم آرایشی اصل، تازه، استاندارد و معتبر

۲-  استفاده از رنگهای هماهنگ و زیبا برای سایه چشم، متناسب با لباسی که قرار است بپوشید.

۳-  انجام آرایش سبک یا سنگین با انتخاب انواع مدل آرایش چشم ، متناسب با محلی که قرار است در آن حاضر شوید.

۴-  شناخت مدل و فرم چشم خود و انتخاب انواع مدل آرایش چشم متناسب با حالت چشم

۵-  تعیین هدف از آرایش ، کوچک نشان دادن چشم یا بزرگ کردن آن

۶-  رعایت ترتیب انجام مراحل آرایش

۷-  کسب مهارت در کشیدن خط چشم یا سایه چشم

انواع مدل چشم و آرایش مناسب آن

دوباره تاکید می شود، کسب مهارت در انجام آرایش چشم بی نقص و به صورت قرینه، برای رفع عیوب و ایرادات چشم، همچنین قرینه درآوردن آن بسیار حائز اهمیت است و باعث زیبایی چهره میشود.

چشم بادامی

 

۱-      آرایش مناسب چشم بادامی :

یکی از رایج ترین چشم ها ، این مدل چشم است که اکثرا هم تک پلکی میباشد. بیشتر دختران یا زنان با پلک خود مشکل دارند زیرا نمی توانند آنگونه که باید خط چشم خود را نشان دهند و اکثرا باعث سیاه شدن چشم و افتاده به نظر رسیدن چشم میشود. از انواع مدل آرایش چشم برای این فرم چشم، داشتن سایه در پلک است که باعث بخشیدن فرم به آن میشود. شما با زدن سایه پشت پلک تان میتوانید آن مدل و فرمی که مد نظرتان است را به چشمتان ببخشید. سایه تیره را نزدیک خط چشم خود در گوشه چشم به سمت بالا زده، بعد از آن در میانه پلک از رنگ روشن و در قسمت بالایی و بیرونی   پلک از رنگ های آجری یا روشن، گوشه ای مثلثی ایجاد کنید.

 

 

۲-  چشم پف دار یا پلک های افتاده :

آرایش این مدل چشم نیز سخت بوده و به مهارت در سایه زنی و خط چشم نیاز دارد و شاید نتوان انواع مدل آرایش چشم را روی آن پیاده کرد ولی میتوان به کمک رنگها و سایه به چشم بعد دارد. شما در این مدل چشم به دلیل افتادگی و پف پلک، به جای گوشه خارجی چشم، پوست افتاده پلک را دارید که به جای زدن سایه در قسمت خارجی چشم باید سایه را از روی پلک تان شروع کنید و آن را جزیی از حالت چشم تان بدانید.

و به گونه ای آرایش کنید که وقتی چشمتان باز است به کمک سایه روی پلک به چشم تان حالت داده باشید و وقتی چشمتان بسته است، به گونه ای سایه را ادامه دهید که آرایش چشم تان تمیز باشد و حرفه ای به نظر برسد. میتوانید از مداد مشکی برای تکمیل سایه در گوشه خارجی چشم تان در داخل چشم، با حالتی مثلثی خط چشم بکشید تا به چشم تان فرم دهید و در جایی خط را تمام کنید که فرم به سمت بالای چشمتان را خراب نکنید. مهم ترین کار، استفاده از سایه روشن در گوشه داخلی چشم است. علاوه بر آن استفاده از ریمل در قسمت خارجی چشم حائز اهمیت است.

 

آرایش چشم های گرد
آرایش چشم های گرد

 

۳-  چشم های گرد ، دایره ای شکل و درشت :

چشم های کاسه ای که نسبت به سایر اجزای چهره توجه ها را به سمت خود جلب میکند، باید به شیوه ای خاص آرایش شود تا هم فرم بگیرد و هم اندکی کوچکتر به نظر بیاید. در میان انواع مدل آرایش چشم بهتر است تمرکز خود را در گوشه ی چشمتان بگذارید و هرگز در وسط چشم، بالا یا پایین پلکتان را آرایش نکنید. بهترین مدل آرایش استفاده از رنگ دودی در گوشه ی بالایی چشم و خیلی کم در گوشه ی پایینی چشم میباشد.

نیاز به خط چشم برای تکمیل سایه دارید. بسته به میزان درشتی و گردی چشم تان به این نکته دقت داشته باشید که از گوشه چشم، خط چشم را به صورت گربه ای، ضخیم تر کشیده و از سیاهی چشم تان به بعد ضخامت خط چشم را تا به سمت داخل آن بکاهید تا کمی پایین تر از جایی که چشم تمام میشود آن را تمام کنید، تا به چشمتان فرم بادامی بدهد. متناسب با عکس عمل کنید. در گوشه ی چشمتان از ریمل حجم دهنده و پر استفاده کنید تا گوشه ی چشمتان بلد شود.

 

آرایش چشم گربه ای
آرایش چشم گربه ای

۴–  چشم های گربه ای رو به بالا:

آرایش پذیر ترین و زیباترین مدل چشم مربوط به این مدل است که نگاهی نافذ و زیبا و حالتی بشاش به چهره میدهد، انواع مدل آرایش چشم در این فرم قابل استفاده است. شباهت زیادی به چشم های بادامی دارد با این تفاوت که گوشه ی خارجی آن به سمت بالا کشیده شده است. به راحتی میتوان خط چشم را در امتداد چشم کشید و انتهای آن را پهن یا نازک به سمت بالا متمایل کرد، بدون اینکه به حالت چشم آسیب وارد کند.

سایه را هم میتوان در گوشه خارجی با رنگ دودی یا قهوه ای یا ترکیبی از دودی یا سایر رنگها، به سمت بالا ترسیم کرد. تفاوت این مدل با سایر مدلها به این صورت است که با توجه به کشیدگی پلک پایین به سمت بالا ، میتوان از سایه در گوشه پلک پایین هم استفاده کرده و آن را به سایه پلک بالا وصل نمود. با استفاده از رنگ روشن در گوشه داخلی چشم میتوان آرایش را تکمیل کرد. در این مدل کل چشم را میتوان ریمل زد.

 

۵–      چشم های افتاده یا رو به پایین :

ممکن است این مدل چشم به افراد حالتی خواب آلود یا خسته ببخشند که با استفاده از آرایش میتوان چشم را تغییر حالت داد. بهترین آرایش در این فرم، خط چشم گربه ای است. در این حالت به طرز اغراق آمیزی میتوان گوشه خط چشم را با زاویه به سمت بالا کشید. میتوان در تکمیل خط چشم، سایه دودی نیز استفاده کرد و تناقض یا خطای دید ایجاد کرد، هرگز نباید پلک پایین را آرایش کرد.

آرایش چشم افتاده
آرایش چشم افتاده

۶-  چشم های نزدیک یا دور از هم :

در این بخش بسته به فرم چشم در بخش خارجی پلک، می توان از انواع مدل آرایش چشم ذکر شده در بالا بهره برد. اما در گوشه داخلی چشم، اگر چشم ها به هم نزدیک بود به هیچ وجه از خط چشم تا آخر چشم تان استفاده نکنید ، اما اگر چشم هایتان از هم دور بود این کار را تا حد امکان انجام دهید، فقط تا حدی که چشم را غیر عادی نکرده و چشم ها نزدیک به هم به نظر بیاید.

معرف انواع مدل آرایش چشم به طور کلی

آرایش خلیجی یا عربی
آرایش خلیجی یا عربی

آرایش چشم از نوع خلیجی :

آرایش خلیجی جذاب ترین و رنگارنگ ترین مدل از انواع مدل آرایش چشم است که بیشتر مدلها ، یا زنان عربی و خلیجی از آن استفاده میکنند. بسیار کامل است و استفاده از رنگ در آن دست و دلبازانه است. بیشترین رنگ هایی که در این آرایش استفاده میشود، مشکی، سبز، بنفش، آجری و آبی است. در رنگ محدودیتی ندارد و بسته به رنگ لباس انتخاب میشود.

خط چشم در این مدل بسیار کشیده و پهن و در مدل های مختلف کشیده میشود. خط چشم در این مدل آرایش، محو نبوده و میتوان بدون چارچوب به نمایش خط چشم پرداخته و با رنگهای مختلف به صورت واضح به چشم حالت بخشید.

استفاده از مژه مصنوعی در آن غیر قابل اجتناب است، زیرا چشم باید با آن تکمیل شود. استفاده از اکلیل، شکلهای مختلف در امتداد چشم، استفاده از نگین در بالا یا پایین و اطراف چشم استفاده میشود. آرایش خلیجی بسیار با جسارت و پر رنگ اجرا میشود.

 

آرایش چشم گربه ای
آرایش چشم گربه ای

آرایش چشم گربه ای:

این مدل آرایش محبوب، به دو صورت ظریف و ضخیم اجرا میشود. به دو روش، با سایه یا با خط چشم میتوان به پیاده کردن خط چشم گربه ای روی چشم اقدام کرد. در میان انواع مدل آرایش چشم بسیار پرطرفدار است و بیشتر آن را دخترانه می دانند.

بزرگترین شاخصه این خط چشم، بخشیدن حالتی بشاش و پر انرژی به چشم و چهره است ، زیرا چشم را به سمت بالا حالت میدهد. اکثرا از سایه تک رنگ دودی یا دو رنگ برای این آرایش استفاده میشود.

روش کشیدن خط چشم گربه ای، قدم به قدم باید انجام شود. ابتدا با خط چشم نازک شروع می کنیم، از گوشه داخلی چشم به سمت خارج، هرچه به سمت بیرونی چشم پیش می روید، پهنای آن را زیاد کنید. در انتهای چشم باید دنباله خط چشم را زاویه دار بکشید. میتوانید این زاویه را ملایم و گرد، یا قائمه و کوتاه بکشید. مهارت تشخیص اینکه چه مدل خط چشم گربه ای به شما می آید، به عهده خود و سلیقه شخصی تان میباشد.

از انتهای شکسته­ی خط چشم، باید به خط روی پلک تان وصل کنید، باز با توجه به فرم چشم تان انجام دهید، آن را زیاد کلفت یا نازک ننمایید.